fbpx

Kosmetyki DUETUS z rabatem -15%

Dlaczego mężczyzna powinien dbać o pielęgnację swojej skóry

Dlaczego mężczyzna powinien dbać o pielęgnację swojej skóry

Męska skóra jest bardziej sprężysta i starzeje się znacznie wolniej, niż skóra kobiet. Mimo, że proces starzenia następuje później, odbywa się bardzo gwałtownie. Na męskiej twarzy szybciej powstają zmarszczki mimiczne i są bardziej widoczne.

Jaka jest męska skóra?

W większości przypadków mężczyźni mają ciemniejszy fototyp i łatwiej się opalają niż płeć przeciwna. Męska skóra jest o 25% grubsza niż kobieca. Dzięki temu jest bardziej odporna na działanie czynników zewnętrznych. U mężczyzn szybciej występuje wymiana naskórka. Aktywność gruczołów łojowych jest większa, co prowadzi do powstawania wyprysków i podrażnień.

Dlatego o codzienną pielęgnację powinni dbać również mężczyźni. Odpowiednio dobrane kosmetyki mogą znacząco poprawić kondycję skóry i spowolnić procesy starzenia.

Sprawdź, jakich trzech kosmetyków powinien używać mężczyzna w codziennej pielęgnacji. Trzy kosmetyki, które twój chłopak powinien mieć – Duetu

Kobieta używa kosmetyków dla nastolatków
Twarz

Jak zadbać o nastoletnią skórę?

Młoda skóra często bywa wymagająca i sprawia trudności. Pojawiają się uciążliwe problemy z trądzikiem, skóra doświadcza nadmiernego przesuszenia lub przeciwnie, nagle zaczyna się przetłuszczać. Okres

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top