fbpx

Kosmetyki DUETUS z rabatem -15%

Tłusta skóra twarzy u mężczyzn

Tłusta skóra twarzy u mężczyzn

Z pozoru skóra mężczyzn nie różni się znacząco od skóry kobiet. Istnieje jednak kilka różnic między nimi. Zależą one głównie od ilości hormonów w organizmie, zwłaszcza testosteronu, który wywiera wpływ nie tylko na skórę, ale także na owłosienie i ilość gruczołów łojowych. Mężczyźni zwykle posiadają skórę tłustą lub mieszaną.

Dlaczego mężczyźni często mają tłustą skórę?

Gruczoły łojowe mężczyzn działają w intensywniejszy sposób niż u kobiet. Na ich skórze znacznie częściej pojawiają się wypryski i podrażnienia. Mężczyźni często borykają się także z problemem świecenia się, zwłaszcza w strefie “T”, czyli na czole, nosie i brodzie. To wszystko za sprawą nadmiernego wydzielania sebum.

Posiadanie skóry tłustej zwykle ma podłoże genetyczne – jeśli Twoi rodzice borykają się z tym problemem, prawdopodobnie przekazali Ci tę cechę. Na przetłuszczającą się cerę mogą wpływać także inne czynniki. Jednym z nich jest nieodpowiednia dieta. Często spożywane słodycze, tłuszcze, alkohol, mięso (głównie wieprzowe), ostre przyprawy i żywność wysoko przetworzona, zawierająca mnóstwo konserwantów, wpływa negatywnie na stan każdej cery i może skutkować intensywniejszym przetłuszczaniem się skóry. Często tłusta cera mężczyzn jest także wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji. Posiadanie grubszej skóry nie oznacza, że można traktować ją w agresywniejszy sposób. Silnie wysuszające mydła i kosmetyki zawierające alkohol działają na skórę destrukcyjnie. Mocne pocieranie twarzy ręcznikiem może dodatkowo pobudzać komórki do produkcji sebum. Negatywny wpływ na stan cery ma również ekspozycja na słońce.

Ważne jest, aby wiedzieć w jaki sposób pielęgnować tłustą cerę mężczyzn, jakich kosmetyków używać, a jakich unikać.

Męska skóra tłusta, kosmetyki do pielęgnacji

Męska pielęgnacja tłustej skóry

  1. Oczyszczaj skórę twarzy kosmetykami o delikatnym składzie, niezawierającymi alkoholu i mocnych detergentów. Odstaw mydło i żel pod prysznic – te kosmetyki zdecydowanie nie nadają się do mycia twarzy! W pielęgnacji skóry tłustej mężczyzn idealnie sprawdzi się żel myjący do twarzy DUETUS.
  2. 1-2 razy w tygodniu wykonuj peeling. Wcieraj go delikatnie w skórę twarzy i zmywaj ciepłą (ale nie gorącą!) wodą. To pozwoli dokładnie oczyścić cerę, usunąć bakterie i zanieczyszczenia z głębszych warstw naskórka. W rezultacie skóra będzie gładka i bardziej podatna na wchłanianie składników odżywczych zawartych w kosmetykach. Dla mężczyzn polecamy peeling do twarzy DUETUS. Zawarte w nim odżywcze oleje z pestek winogron i czarnuszki dostarczają skórze niezbędnych witamin i NNKT, wpływając korzystnie na jej strukturę i wygląd.
  3. Używaj toniku! Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego to kosmetyk, który powinni stosować również mężczyźni, przeczytaj ten wpis.
  4. Pamiętaj, że, wbrew pozorom, skóra tłusta również wymaga nawilżenia. Stosuj zarówno krem na dzień, jak i krem na noc. Wybieraj kremy matujące, które ograniczą świecenie się skóry.
Mężczyzna oczyszcza skórę
Twarz

Jak oczyszczać męską cerę?

W dzisiejszych czasach dbanie o skórę to nie tylko domena kobiet. Pielęgnacja cery staje się dla wielu mężczyzn istotnym elementem codzienności. Odpowiednie oczyszczanie twarzy to

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top