fbpx

Kosmetyki DUETUS z rabatem -15%

Sprawdź, czy popełniasz te błędy pielęgnacyjne

Sprawdź, czy popełniasz te błędy pielęgnacyjne

Świadomość na temat odpowiedniej pielęgnacji stale rośnie. Większość z nas, dążąc do wypracowania nawyków pielęgnacyjnych bliskich ideału, uczy się na własnych błędach. Testowanie nowych kosmetyków i metod nie zawsze przynosi pożądane rezultaty. Istnieje wiele popularnych błędów, które są powielane przez wiele osób. Ciekawe, czy Tobie również zdarzyło się popełniać niektóre z nich.

5 najczęściej popełnianych błędów pielęgnacyjnych

1. Wyciskanie niedoskonałości – kto choć raz się o to nie pokusił? Pomimo świadomości, że to nie najlepszy sposób na pozbycie się wyprysków, coś sprawia, że nie możemy się powstrzymać. Niestety, w ten sposób nie sprawimy, że pryszcze znikną – wręcz przeciwnie, tylko pogorszymy stan swojej cery. Taki sposób “oczyszczania” skóry prowadzi do pogłębienia zmian i powstawania nieestetycznych blizn. Zdecydowanie lepiej zwalczać zmiany specjalnymi kosmetykami. Punktowo nakładaj serum Duetus, które pomoże zniwelować wypryski.

2. Spanie w makijażu – na pewno wiele z nas, po długim wieczorze lub imprezie, zasnęło w makijażu. Pamiętaj, że prawidłowe oczyszczanie cery to podstawa pielęgnacji. Trzymaj płyn micelarny i żel do mycia twarzy w widocznym miejscu – to przypomni Ci o ich codziennym stosowaniu.

3. Mycie twarzy gorącą wodą – jeśli myjesz twarz pod prysznicem, pewnie często Ci się to zdarza. Skóra na twarzy jest delikatniejsza niż na reszcie twarzy. Zbyt wysoka temperatura wody może ją podrażnić i być powodem zaczerwienienia. Warto wypłukiwać twarz letnią, lub nawet zimną wodą, która poprawia krążenie i działa odświeżająco.

4. Wysuszanie tłustej skóry silnymi detergentami – krąży mit, że skórę tłustą lub z niedoskonałościami należy przesuszać. Wbrew pozorom, silne detergenty i wysuszające kosmetyki, przyczyniają się do zwiększonej produkcji sebum. Ważne, by w codziennej pielęgnacji pamiętać o odpowiednim nawilżaniu kremem na dzień i kremem na noc. Do cery tłustej wybieraj te o działaniu matującym i regulującym wydzielanie sebum.

5. Nakładanie pasty do zębów na niedoskonałości – wiele osób myśli, że skoro pasta do zębów zawiera składniki pomocne w usuwaniu bakterii z jamy ustnej, to równie skutecznie zadziała w przypadku bakterii wywołujących trądzik. Na pewno wiele z was przekonało się, że pasta do zębów może podrażnić skórę, a nawet spowodować wysypkę. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się dedykowany kosmetyk – np. serum Duetus.

Jeśli nadal zdarza Ci się popełniać któryś z wymienionych błędów pielęgnacyjnych, koniecznie zmień swoje nawyki! 

kobieta ze skórą trądzikową
Twarz

Jak oczyszczać skórę trądzikową

Skóra trądzikowa przysparza wiele pielęgnacyjnych problemów. Ze względu na zaognione zmiany trądzikowe, zmywanie makijażu i oczyszczanie twarzy, może powodować pieczenie, zaczerwienienie i podrażnienie. Z drugiej

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top