fbpx

Kosmetyki DUETUS z rabatem -15%

Skóra tłusta i przesuszona… jednocześnie

Skóra tłusta i przesuszona… jednocześnie

Tłusta skóra charakteryzuje się przede wszystkim zwiększoną produkcją sebum oraz odpornością na działanie czynników zewnętrznych. Dlatego nagłe przesuszenia mogą być dla Ciebie niemałym zaskoczeniem.

Dlaczego tłusta skóra może nagle się przesuszać?

▪️ Ogrzewanie – w sezonie jesienno-zimowym ogrzewamy nasze domy i mieszkania. Zbyt suche powietrze powoduje wzmożone odparowywanie wody z naskórka, co prowadzi do przesuszeń.

▪️ Silny wiatr – może prowadzić do spowolnienia pracy gruczołów łojowych, a nawet do naruszenia bariery hydrolipidowej. W rezultacie skóra staje się przesuszona i podrażniona.

▪️ Gwałtowne zmiany temperatur – wychodząc z ciepłego pomieszczenia na zewnątrz, skóra przeżywa szok. Na takie zmiany temperatur szczególnie powinny uważać osoby posiadające skórę naczynkową.

▪️ Smog – to powracający co roku problem okresu grzewczego. Narusza barierę hydrolipidową, degraduje kolagen, a nawet powoduje zaostrzenie trądziku.

Wszystkie te punkty mogą powodować regularne wysuszanie skóry. To, że cera tłusta jest bardziej odporna na czynniki zewnętrzne, nie oznacza, że nie potrzebuje ochrony. Dlatego warto w tym okresie skupić się na jej odżywianiu, nawilżaniu i ochronie.

Pamiętaj o stosowaniu kremów do twarzy!

  • Krem na noc – nocą skóra się regeneruje, dlatego warto jej w tym dodatkowo „pomóc”. W składzie kremu na noc DUETUS znajdziesz kompleks składników zapewniających optymalne nawilżenie oraz takich, które przyspieszają regenerację.
  • Krem na dzień – zawiera kompleks składników antyoksydacyjnych, który zabezpiecza skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych i działaniem wolnych rodników. Pamiętaj, by krem zawsze nakładać na oczyszczoną skórę twarzy.
Mężczyzna oczyszcza skórę
Twarz

Jak oczyszczać męską cerę?

W dzisiejszych czasach dbanie o skórę to nie tylko domena kobiet. Pielęgnacja cery staje się dla wielu mężczyzn istotnym elementem codzienności. Odpowiednie oczyszczanie twarzy to

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top