fbpx

Kosmetyki DUETUS z rabatem -15%

Niepokojące sygnały od skóry 

Niepokojące sygnały od skóry 

Czy potrafisz zareagować na sygnały, które wysyła Ci Twoja skóra? 

Uczucie ściągnięcia – oznacza odwodnienie. Skóra potrzebuje głębokiego nawilżenia i odżywienia 
 
Zaczerwienienie – jeśli pojawia się po zastosowaniu niektórych kosmetyków, może to wskazywać na reakcję alergiczną na składniki zawarte w kosmetykach i konieczność zmiany pielęgnacji na delikatniejszą.  

Pieczenie – skóra jest podrażniona lub mocno odwodniona. Warto na jakiś czas zrezygnować z peelingu, aby przywrócić skórze naturalną równowagę. 

Łuszczenie – to oznaka wyjątkowo suchej skóry lub efekt stosowania agresywnych kosmetyków. Skóra potrzebuje nawilżenia i delikatnej pielęgnacji. 

Błyszczenie- oznacza nadmierną pracę gruczołów łojowych. Jest to reakcja obronna skóry i jest najczęściej spowodowana niedostatecznym nawilżeniem i nadmierną suchością. Może też oznaczać nadaktywność hormonów androgenowych. 

Ziemisty kolor – przyczyną może być niewystarczające codzienne oczyszczanie lub brak złuszczania. Do takiej cery idealnie sprawdzi się peeling DUETUS.  

Utrata jędrności – oznacza wolniejszą regenerację skóry. Głównymi przyczynami są sucha skóra, brak snu, odwodnienie organizmu. Twoja skóra potrzebuje odżywienia i ujędrnienia. 

Pamiętaj, aby szybko reagować na wysyłane przez skórę sygnały. Dzięki temu szybciej przywrócisz jej naturalny blask i równowagę. 

Mężczyzna oczyszcza skórę
Twarz

Jak oczyszczać męską cerę?

W dzisiejszych czasach dbanie o skórę to nie tylko domena kobiet. Pielęgnacja cery staje się dla wielu mężczyzn istotnym elementem codzienności. Odpowiednie oczyszczanie twarzy to

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top