fbpx

Kosmetyki DUETUS z rabatem -15%

Jakiej dawki kosmetyków potrzebujesz

Jakiej dawki kosmetyków potrzebujesz

Więcej niekoniecznie znaczy lepiej. Ile właściwie produktu należy nałożyć, by jego działanie było optymalne dla naszej skóry? 

W pielęgnacji warto stosować zasadę, że co za dużo, to niezdrowo.  Większość z nas zużywa za dużo produktu na raz. Właściwe proporcje to często problematyczna kwestia. Nawet idealnie dopasowany krem do twarzy powinien być stosowany w odpowiedniej ilości. Kosmetyki naturalne to skoncentrowane formuły i nie trzeba ich zbyt wiele, aby uzyskać pożądany efekt. Nałożenie większej ilości produktu nie oznacza lepszych ani szybszych rezultatów. Nasza skóra ma określoną przepuszczalność, dlatego nakładanie zbyt dużej ilości kosmetyków może przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.  

Jakiej dawki kosmetyku potrzebujesz?

  • Żel do mycia twarzy– pojedyncza pompka może całkowicie oczyść twarz z zanieczyszczeń.
  • Serum – 3-4 krople serum wystarczą, aby składniki aktywne zadziałały prawidłowo.
  • Krem pod oczy – odpowiednia ilość kremu pod oczy to ziarnko ryżu pod oczy.  Pamiętaj, aby krem nakładać palcem serdecznym bez zbytniego dociskania, ponieważ skóra wokół oczu jest bardzo delikatna. 
  • Kremy na dzień i kremy na noc – porcja kremu do twarzy wielkości migdała powinna załatwić sprawę, ale warto sprawdzić konsystencję.  
Mężczyzna oczyszcza skórę
Twarz

Jak oczyszczać męską cerę?

W dzisiejszych czasach dbanie o skórę to nie tylko domena kobiet. Pielęgnacja cery staje się dla wielu mężczyzn istotnym elementem codzienności. Odpowiednie oczyszczanie twarzy to

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top