fbpx

Kosmetyki DUETUS z rabatem -15%

Jak walczyć z przebarwieniami na twarzy

Jak walczyć z przebarwieniami na twarzy

Zdjęcie twarzy z przebarwieniami

Przebarwienia na twarzy to problem, który dotyka wiele osób. Przebarwienia to nieestetyczne plamy o ciemniejszym kolorze niż naturalny odcień skóry, które mogą mieć różne przyczyny i lokalizacje. Najczęściej pojawiają się na czole, policzkach, nosie i brodzie, a także na dekolcie i ramionach. Jak powstają przebarwienia i jak sobie z nimi radzić?

Przyczyny powstawania przebarwień na twarzy

Przebarwienia na twarzy są wynikiem nadmiernej produkcji melaniny, czyli barwnika odpowiedzialnego za kolor skóry. Melanina chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, ale czasem jej synteza jest zaburzona i dochodzi do jej nierównomiernego rozkładu w naskórku. Wtedy na skórze tworzą się ciemniejsze lub jaśniejsze plamy.

Czynniki, które mogą wpływać na powstawanie przebarwień

  •  nadmierna ekspozycja na słońce bez odpowiedniej ochrony
  • zaburzenia hormonalne, np. w ciąży, menopauzie lub przy stosowaniu antykoncepcji hormonalnej
  • przebyte stany zapalne skóry, np. trądzik, egzema lub oparzenia
  • starzenie się skóry i zmniejszenie jej elastyczności

Sposoby na usuwanie przebarwień na twarzy

Przebarwienia na twarzy zwykle nie są niebezpieczne dla zdrowia, ale mogą być uciążliwe i obniżać poczucie własnej wartości. Na szczęście istnieją różne metody radzenia sobie z plamami na twarzy.

Kosmetyki rozjaśniające i wyrównujące koloryt

Jednym ze sposobów na rozjaśnianie przebarwień na twarzy jest stosowanie kosmetyków o działaniu wybielającym, wyrównującym koloryt i rozjaśniającym. Są to najczęściej kremy, sera lub maski, zawierające składniki hamujące syntezę melaniny, rozświetlające lub złuszczające naskórek. Maseczka Duetus, dzięki zawartości kwasu salicylowego rozjaśnia powierzchowne przebarwienia.

Złuszczanie naskórka

Innym sposobem na pozbycie się przebarwień na twarzy jest złuszczanie naskórka. Systematyczne stosowanie peelingu pozwoli Ci usunąć martwe komórki skóry i pobudzi odnowę komórkową. Złuszczanie naskórka można wykonywać mechanicznie lub chemicznie. Do skóry z przebarwieniami świernie sprawdzi się peeling do twarzy Duetus. Skutecznie złuszcza naskórek i dzięki zawartości węgla aktywnego i ekstraktu z lukrecji wyrównuje koloryt skóry.

Zdjęcie twarzy z przebarwieniami

Aby zapobiegać powstawaniu przebarwień na twarzy, należy dbać o odpowiednią ochronę przed słońcem, chronić skórę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi i regularnie pielęgnować skórę. Jeśli przebarwienia już się pojawiły, warto wypróbować naturalnych kosmetyków Duetus, które pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji i pomogą w walce z nieestetycznymi plamami!

Mężczyzna oczyszcza skórę
Twarz

Jak oczyszczać męską cerę?

W dzisiejszych czasach dbanie o skórę to nie tylko domena kobiet. Pielęgnacja cery staje się dla wielu mężczyzn istotnym elementem codzienności. Odpowiednie oczyszczanie twarzy to

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top