fbpx

Kosmetyki DUETUS z rabatem -15%

Jak skutecznie walczyć z zaskórnikami

Jak skutecznie walczyć z zaskórnikami

Zaskórniki to zmiany skórne spowodowane rogowaceniem ujść mieszków okołowłosowych i nadmierną produkcją sebum. 

Można je podzielić na dwa typy: 


1. Zaskórniki zamknięte – często potocznie nazywane “kaszką”. Zwykle są białe i prześwitują przez skórę. Powstają w wyniku zablokowania ujścia mieszków włosowych przez nagromadzenie łoju i komórek naskórka. 
2. Zaskórniki otwarte – najczęściej widoczne na nosie i brodzie. Mają czarny lub ciemnobrązowy kolor. Powstają w wyniku nagromadzenia sebum i nadkażeń bakteryjnych. 
 
Powstawanie zaskórników może być spowodowane niewłaściwą pielęgnacją skóry. Niedokładny demakijaż, zły dobór kosmetyków, brak peelingu – wszystko to przyczynia się do zatykania porów i zmian skórnych

W walce z zaskórnikami pamiętaj o następujących krokach: 

  • Dokładny demakijaż i oczyszczanie – Pamiętaj, aby używać produktów, które skutecznie usuwają zanieczyszczenia, a jednocześnie zawierają tylko łagodne środki myjące. 
  • Systematyczne złuszczanie – peeling twarzy przynajmniej raz w tygodniu powinien być nieodłączną częścią Twojej pielęgnacji. 
  • Tonizacja – toniki z kwasami mogą również pomóc w zapobieganiu zaskórnikom.  
  • Krem – starannie dobrany krem nawilżający i regulujący wydzielanie sebum  
Mężczyzna oczyszcza skórę
Twarz

Jak oczyszczać męską cerę?

W dzisiejszych czasach dbanie o skórę to nie tylko domena kobiet. Pielęgnacja cery staje się dla wielu mężczyzn istotnym elementem codzienności. Odpowiednie oczyszczanie twarzy to

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top