fbpx

Kosmetyki DUETUS z rabatem -15%

Jak przyzwyczaić się do systematycznej pielęgnacji?

Jak przyzwyczaić się do systematycznej pielęgnacji?

Jeśli na dnie Twojej szuflady leży zapomniany balsam do ciała, a krem do twarzy polecony przez koleżankę dawno się przeterminował, to znak, że w pielęgnacji brakuje Ci systematyczności! Mamy kilka wskazówek, które pozwolą Ci zadbać o regularność w stosowaniu kosmetyków.

Zacznij od podstaw

Jeśli do tej pory codzienna pielęgnacja nie była Twoją mocną stroną – nie rzucaj się na głęboką wodę. Zamiast wprowadzać drastyczne zmiany i kupować kosmetyki, o których zastosowaniu nie masz pojęcia, zacznij od podstaw! Codziennie rano i wieczorem oczyszczaj twarz. Rano żelem myjącym do twarzy DUETUS, wieczorem – dwuetapowo, najpierw wykonując demakijaż, a następnie oczyszczanie twarzy. Zaopatrz się w tonik do twarzy, który będzie kolejnym krokiem, tuż przed nałożeniem kremu na dzień, a w wieczornej pielęgnacji – kremu na noc. Dopiero kiedy te trzy podstawowe kroki wejdą Ci w krew, zacznij stopniowo wprowadzać dodatkowe kosmetyki i zabiegi – maseczki, peelingi, czy masaże rollerem do twarzy. W teorii brzmi banalanie, wiemy natomiast, że w praktyce bywa różnie. Bez obaw, mamy dla Ciebie kilka wskazówek pomocnych w wyrobieniu sobie pielęgnacyjnych nawyków.

Naucz się systematyczności

Na pewno nie jesteś jedyną osobą, która zapomina o pielęgnacji. Nie ma złotej rady, która nauczy Cię regularności – dobre nawyki musisz wypracować samodzielnie. Podpowiadamy jednak, jakie są nasze tipy – być może któreś z nich sprawdzą się także u Ciebie!

  1. Kosmetyki, których warto używać kilka razy w ciągu dnia (np. kremy do rąk), zawsze miej pod ręką. Wybieraj takie z wygodnymi aplikatorami i poręcznymi opakowaniami.
  2. Jeśli lubisz minimalizm, stosuj kosmetyki 2w1 – np. Żel do mycia ciała i szampon 2w1 DUETUS. To pozwoli Ci znacznie ograniczyć ilość kosmetyków w łazience.
  3. Żel do mycia twarzy, tonik i krem do twarzy zawsze zostawiaj w widocznym miejscu – najlepiej takim, które rzuca się w oczy tuż po wejściu do łazienki. To będzie Ci przypominać o porannej i wieczornej pielęgnacji.
  4. Od czasu do czasu zorganizuj sobie domowe SPA – odpal świece, przygotuj relaksującą kąpiel i nałóż na twarz maseczkę. Poświęć trochę więcej czasu i uwagi tylko sobie (lub zaproś do domowego SPA partnera, partnerkę czy koleżanki).
  5. Wybierz kosmetyki o przyjemnym zapachu, który będzie zachęcał Cię do stosowania. Dzięki temu z utęsknieniem będziesz czekać na moment pielęgnacji.
  6. Nie traktuj pielęgnacji jak przykry obowiązek – niech kojarzy Ci się z relaksem po ciężkim dniu i chwilą wytchnienia. Podczas oczyszczania twarzy żelem lub nakładania kremu wykonaj krótki masaż – to działa naprawdę odprężająco!

Regularnie pielęgnowana skóra na pewno odwdzięczy Ci się promiennym, zdrowym wyglądem.

Mężczyzna oczyszcza skórę
Twarz

Jak oczyszczać męską cerę?

W dzisiejszych czasach dbanie o skórę to nie tylko domena kobiet. Pielęgnacja cery staje się dla wielu mężczyzn istotnym elementem codzienności. Odpowiednie oczyszczanie twarzy to

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top