fbpx

Kosmetyki DUETUS z rabatem -15%

Jak przyzwyczaić się do systematycznej pielęgnacji?

Jak przyzwyczaić się do systematycznej pielęgnacji?

Jeśli na dnie Twojej szuflady leży zapomniany balsam do ciała, a krem do twarzy polecony przez koleżankę dawno się przeterminował, to znak, że w pielęgnacji brakuje Ci systematyczności! Mamy kilka wskazówek, które pozwolą Ci zadbać o regularność w stosowaniu kosmetyków.

Zacznij od podstaw

Jeśli do tej pory codzienna pielęgnacja nie była Twoją mocną stroną – nie rzucaj się na głęboką wodę. Zamiast wprowadzać drastyczne zmiany i kupować kosmetyki, o których zastosowaniu nie masz pojęcia, zacznij od podstaw! Codziennie rano i wieczorem oczyszczaj twarz. Rano żelem myjącym do twarzy DUETUS, wieczorem – dwuetapowo, najpierw wykonując demakijaż, a następnie oczyszczanie twarzy. Zaopatrz się w tonik do twarzy, który będzie kolejnym krokiem, tuż przed nałożeniem kremu na dzień, a w wieczornej pielęgnacji – kremu na noc. Dopiero kiedy te trzy podstawowe kroki wejdą Ci w krew, zacznij stopniowo wprowadzać dodatkowe kosmetyki i zabiegi – maseczki, peelingi, czy masaże rollerem do twarzy. W teorii brzmi banalanie, wiemy natomiast, że w praktyce bywa różnie. Bez obaw, mamy dla Ciebie kilka wskazówek pomocnych w wyrobieniu sobie pielęgnacyjnych nawyków.

Naucz się systematyczności

Na pewno nie jesteś jedyną osobą, która zapomina o pielęgnacji. Nie ma złotej rady, która nauczy Cię regularności – dobre nawyki musisz wypracować samodzielnie. Podpowiadamy jednak, jakie są nasze tipy – być może któreś z nich sprawdzą się także u Ciebie!

  1. Kosmetyki, których warto używać kilka razy w ciągu dnia (np. kremy do rąk), zawsze miej pod ręką. Wybieraj takie z wygodnymi aplikatorami i poręcznymi opakowaniami.
  2. Jeśli lubisz minimalizm, stosuj kosmetyki 2w1 – np. Żel do mycia ciała i szampon 2w1 DUETUS. To pozwoli Ci znacznie ograniczyć ilość kosmetyków w łazience.
  3. Żel do mycia twarzy, tonik i krem do twarzy zawsze zostawiaj w widocznym miejscu – najlepiej takim, które rzuca się w oczy tuż po wejściu do łazienki. To będzie Ci przypominać o porannej i wieczornej pielęgnacji.
  4. Od czasu do czasu zorganizuj sobie domowe SPA – odpal świece, przygotuj relaksującą kąpiel i nałóż na twarz maseczkę. Poświęć trochę więcej czasu i uwagi tylko sobie (lub zaproś do domowego SPA partnera, partnerkę czy koleżanki).
  5. Wybierz kosmetyki o przyjemnym zapachu, który będzie zachęcał Cię do stosowania. Dzięki temu z utęsknieniem będziesz czekać na moment pielęgnacji.
  6. Nie traktuj pielęgnacji jak przykry obowiązek – niech kojarzy Ci się z relaksem po ciężkim dniu i chwilą wytchnienia. Podczas oczyszczania twarzy żelem lub nakładania kremu wykonaj krótki masaż – to działa naprawdę odprężająco!

Regularnie pielęgnowana skóra na pewno odwdzięczy Ci się promiennym, zdrowym wyglądem.

kobieta ze skórą trądzikową
Twarz

Jak oczyszczać skórę trądzikową

Skóra trądzikowa przysparza wiele pielęgnacyjnych problemów. Ze względu na zaognione zmiany trądzikowe, zmywanie makijażu i oczyszczanie twarzy, może powodować pieczenie, zaczerwienienie i podrażnienie. Z drugiej

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top