fbpx

Kosmetyki DUETUS z rabatem -15%

Jak dbać o cerę trądzikową

Jak dbać o cerę trądzikową

Cera trądzikowa jest bardzo wymagająca. Ważne jest zadbanie o jej odpowiednią pielęgnację, zarówno od strony zewnątrz – za pomocą stosowania różnego typu toników, kremów czy maseczek, jak i wewnętrznej, gdzie podstawą jest właściwie zbilansowana dieta.

Kogo dotyka trądzik?

Problem trądziku dotyka od 75-85% osób w okresie dojrzewania, a w przypadku 12% kobiet i 4% mężczyzn utrzymuje się nawet do 44. roku życia. Powstawanie zmian trądzikowych cechuje zapalenie nabłonka mieszków włosowych i tworzenie się charakterystycznych krostek i grudek. Za główne czynniki, które odpowiadają za rozwój trądziku, uznaje się nadmierną aktywność gruczołów łojowych, nadmierne rogowacenie, kolonizację bakterii Propionibacterium acnes oraz zaburzenia hormonalne. Dlatego też pielęgnacja skóry powinna być dostosowana do jej indywidualnych potrzeb oraz stopnia nasilenia zmian trądzikowych.

Pielęgnacja skóry trądzikowej

Podstawa pielęgnacji skóry trądzikowej powinna opierać się na preparatach oczyszczających, peelingujących i tonizujących. Codzienne rytuały pielęgnacyjne powinny rozpocząć się od dokładnego oczyszczenia skóry za pomocą żelu do mycia twarzy, dzięki czemu możliwe jest znormalizowanie wydzielania łoju. Kosmetyki przeznaczone do mycia skóry trądzikowej powinny być delikatne, aby dodatkowo nie podrażniać cery. Ta sama zasada dotyczy peelingów do twarzy, które pozwalają na odblokowanie ujść gruczołów łojowych, usunięcie martwego naskórka i dokładne oczyszczenie skóry z resztek zanieczyszczeń. Zabieg z użyciem peelingu zalecany jest osobom z problemami trądzikowymi co najmniej raz w tygodniu. Do skóry trądzikowej doskonale sprawdzi się peeling DUETUS. Zawarty w nim węgiel aktywny oraz ekstrakt z lukrecji detoksykują, dogłębnie oczyszczają i wyrównują koloryt.

Kremy do skóry trądzikowej

Ważnymi preparatami do pielęgnacji skóry trądzikowej są także kremy (na dzień i na noc) i maseczki. Przed ich nałożeniem istotna jest jednak tonizacja skóry, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie skórze naturalnego pH oraz zmniejszenie wydzielania sebum. Głównym zadaniem kremów do twarzy jest utrzymanie właściwej gospodarki wodno-tłuszczowej w naskórku. Dobierając je pod kątem cery trądzikowej należy pamiętać, aby były lekkie, nawilżające i nie drażniące skóry. Kremy DUETUS mają właściwości oczyszczające i regulują wydzielanie sebum, które często jest powodem powstawania wyprysków.

Maseczki do twarzy tworzą na skórze ochronną powłokę, pod którą dochodzi do oczyszczenia, przenikania substancji aktywnych i wygładzenia skóry. Są bardzo często stosowane w celu złagodzenia podrażnień i odżywienia skóry. Na rynku dostępne są również tzw. preparaty punktowe, które są przydatne w redukcji zmian trądzikowych. Mogą one działać kojąco, przyspieszyć proces regeneracji w miejscu pojawienia się wykwitów, jak jednocześnie pełnić funkcje korektorów maskujących niechciane zmiany na skórze. 

Mężczyzna oczyszcza skórę
Twarz

Jak oczyszczać męską cerę?

W dzisiejszych czasach dbanie o skórę to nie tylko domena kobiet. Pielęgnacja cery staje się dla wielu mężczyzn istotnym elementem codzienności. Odpowiednie oczyszczanie twarzy to

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top