fbpx

Kosmetyki DUETUS z rabatem -15%

Czego osoby z trądzikiem na pewno nie chcą usłyszeć

Czego osoby z trądzikiem na pewno nie chcą usłyszeć

 
Trądzik może powodować niską samoocenę. Kiedyś był uważany za cechę wyłącznie nastolatków. Obecnie powszechnie wiadomo, że ten problem dotyczy również dorosłych. Osoby dotknięte zmianami skórnymi się zawstydzone, wściekłe i sfrustrowane, co przekłada się na ich życie codzienne i relacje z innymi. 
 

Czego nie mówić osobie, która cierpi na trądzik?  

 
„Zbyt rzadko myjesz twarz, to prawdopodobnie z brudu…”  

Obwinianie innych za brak higieny jest wyjątkowo nietaktowne. Dodatkowo sugerowanie częstego mycia nie sprawi, że trądzik nagle zniknie, a stan cery może się nawet pogorszyć. 
 
„Mi pomógł ten krem i pasta do zębów, więc ty też musisz ich używać”  

Jeśli od lat zmagasz się z trądzikiem, prawdopodobnie masz już swoje sprawdzone środki i kremy. Złote wskazówki i magiczne sztuczki, które pomogły tobie, niekoniecznie działają na innych. 

„Nie maluj się tak mocno, to trądzik zniknie.” 

Noszenie makijażu może znacznie poprawić nastrój osób borykających się z trądzikiem, dodać im odwagi i poprawić relacje z innymi. Dlatego lepiej powstrzymać się od takich komentarzy. 


Jeśli chcesz naprawdę pomóc osobie z trądzikiem, dziel się z nią edukacyjnymi treściami i wspieraj w walce o zdrową cerę

Mężczyzna oczyszcza skórę
Twarz

Jak oczyszczać męską cerę?

W dzisiejszych czasach dbanie o skórę to nie tylko domena kobiet. Pielęgnacja cery staje się dla wielu mężczyzn istotnym elementem codzienności. Odpowiednie oczyszczanie twarzy to

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top