fbpx

Kosmetyki DUETUS z rabatem -15%

Co zrobić, żeby nie mieć tłustej skóry

Co zrobić, żeby nie mieć tłustej skóry

peeling do twarzy, pielęgnacja skóry tłustej

Wiele osób boryka się z problemem tłustej skóry. Mamy dla Was kilka wskazówek, które pomogą ograniczyć błyszczenie się skóry i ułatwią pielęgnację cery tłustej!

Charakterystyka skóry tłustej

Cera tłusta charakteryzuje się nadmierną produkcją sebum przez gruczoły łojowe. Sebum samo w sobie nie jest złe, ponieważ stanowi naturalną warstwę ochronną naszej skóry, chroniąc przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych. Produkowane w nadmiarze (co często zdarza się w przypadku cery tłustej i cery mieszanej) powoduje tworzenie się cienkiego filmu na powierzchni skóry i niechciany efekt świecenia się.

peeling do twarzy, pielęgnacja skóry tłustej

Co zatem robić, aby nie mieć tłustej skóry i móc cieszyć się promienną cerą, bez zbędnego świecenia?

Przede wszystkim:

1. Stosuj maseczki i peelingi oczyszczające.
Idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie peelingu do twarzy DUETUS oraz maseczki do twarzy. Ten duet nie tylko złuszczy martwy naskórek, lecz także wyreguluje proces wydzielania się sebum. Pamiętaj jednak, by nie oczyszczać skóry zbyt agresywnie, aby jej nie podrażnić.

2. Zawartość alkoholu i silnych detergentów w kosmetykach przyczynia się do zwiększonej pracy gruczołów łojowych. Unikaj ich w składzie produktów do pielęgnacji.

3. Stosuj odpowiednie kremy o działaniu nawilżająco – regulującym.

4. Pij napar z szałwii, który ma właściwości oczyszczające i ogranicza pocenie (także skóry twarzy).

5. Zaprzyjaźnij się z bibułkami matującymi. Dzięki temu, że są małe i poręczne, mieszczą się w torebce lub kieszeniach spodni.

6. Suplementuj witaminy E, A i B2, które są sprzymierzeńcami w walce z błyszczeniem się skóry.

7. Dostosuj kosmetyki do swojego wieku oraz potrzeb Twojej cery.

Mężczyzna oczyszcza skórę
Twarz

Jak oczyszczać męską cerę?

W dzisiejszych czasach dbanie o skórę to nie tylko domena kobiet. Pielęgnacja cery staje się dla wielu mężczyzn istotnym elementem codzienności. Odpowiednie oczyszczanie twarzy to

Czytaj więcej »
Shopping Cart
Scroll to Top